Obrovská konkurence, v týmech i na startu individuálních závodů, se sešla o víkendu 18. – 19. 12. v dějišti prvního ze seriálu závodů Visma SKI Classics. Sobotní závod Pro Team Tempo přinesl Sport Teamu Slavia pojišťovny krásný výsledek – 12. místo. Neztratili se ani závodníci v nedělních individuálních závodech Elite na 33 km

Visma Ski Classics, prestižní seriál dálkových závodů v běhu na lyžích, má před sebou letos už dvanáctou sezónu – a pokud to celková situace kolem pandemie Covid-19 dovolí – odjede se dohromady čtrnáct závodů.

autor: Ladislav Knápek

Ten první přivítal švédský park Orsa Grönklitt, který leží přibližně 350 kilometrů od Stockholmu. Sobotní závod Pro Team Tempo se odjel na trati devět kilometrů jako intervalový závod s blokovými starty a do klasifikace se počítal součet časů druhého nejrychlejšího běžce a druhé nejrychlejší běžkyně týmu. Právě v tomto závodě dosáhl tým Slavia pojišťovny na 12. příčku, což byl nejlepší výsledek závodníků z České republiky.

„Slavia pojišťovna podporuje pohyb ve všech formách od amatérského po profesionální,“

říká podnikatel, politik a zakladatel týmu Pavel Sehnal, který je sám platným členem závodního týmu.

„Profesionální tým je naší vlajkovou lodí, inspirací pro všechny, kdo chtějí sportovat a udělat něco pro svoje zdraví. Ten sobotní výsledek byl pro nás všechny super příslib do dalšího průběhu sezóny a závodníkům i závodnicím za výkon moc děkuji.“

dodává Pavel Sehnal.

Za STSP nastoupili Stanislav Řezáč, Michael Vank, Tereza Hujerová a finská závodnice Heli Heiskanen, která prodloužila kontrakt z loňského roku.

Právě Heli Heiskanen byla pak v nedělních individuálních závodech ve výsledkové listině nejvýš – skončila 16. Mladičká talentovaná Tereza Hujerová uzavřela třetí desítku závodnic, zaskočila ji proměnlivost sněhových podmínek na trati. Tu ostatně zmiňuje i Stanislav Řezáč, který byl celkově 37.

„Na trati se vystřídal trojí různý sníh, nebylo snadné pro takové podmínky zvolit lyže,“

hodnotí Řezáč závod s odstupem.

„Jelo se mi dobře a vlastně nejsem tak úplně nespokojený, ale představoval bych si umístění kolem dvacítky. Tentokrát na mě ale byla trať příliš po rovině a také krátká, dávám přednost ještě delším, na kterých můžu zúročit svoji vytrvalostní kondici. Natrénováno mám letos víc než několik sezón před tím, příprava byla velmi kvalitní. Tak věřím, že se mi podaří všechno zúročit.“

popisuje ještě Standa.

Visma Ski Clasics bude pokračovat druhý lednový víkend v Itálii, 13. února pak seriál zavítá do Jizerských hor, kde se bude konat Jizerská 50.

Náš tip:

Sledujte Sport Team Slavia pojišťovny na sociálních sítích. Ale hlavně – vydejte se také do bílé stopy. Máte šanci získat titul Krále Jizerských hor v rámci unikátního projektu Slavia pojišťovny na podporu zdraví a sportu v ČR.