KRÁL 50. ROVNOBĚŽKY 

Zúčastněte se naprosto unikátního individuálního cyklistického závodu napříč naší krásnou republikou
a překonejte celou linii 50. rovnoběžky v rámci České republiky. Je to výzva?

Tak neváhejte a pojďte do toho! 🙂

Závod, celým názvem – Projeďte Českou republiku po 50. rovnoběžce, staňte se králem 50. rovnoběžky
bude probíhat od 1.7.2020 do 31.8.2020.

Kompletní pravidla, podmínky a všechny potřebné informace a podrobnosti ohledně závodu si přečtěte prosím zde, v tomto souboru ke stažení – Pravidla Král 50. rovnoběžky
E-mail organizátora: 
kral50@slavia-pojistovna.cz

A na co se můžete těšit, pokud závod zvládnete?
Každý účastník dostane certifikát o absolvování závodu a funkční sportovní triko s potiskem
Král 50. rovnoběžky.
Nejlepších 10 časů bude oceněno věcnými cenami.
Účastník s nejrychlejším časem absolvování závodu obdrží PRIZE MONEY v hodnotě 10.000 Kč, dále pohár Král 50.rovnoběžky, bude se moci pyšnit titulem Král 50. rovnoběžky pro rok 2020, zároveň se může těšit na rozhovor, který bude veřejně publikován a také na další krásné ceny.  

Vyhlášení pořadí účastníků a vítězů proběhne do 30. září 2020.

Princip měření času závodu: určující jsou den a čas startu a den a čas dosažení cíle, výsledný čas je rozdíl
v hodinách a minutách. Tzn., že do času se počítá i spánek, jídlo, výletní zajížďka apod. 

A v čem tedy závod spočívá? 

Není nutná žádná registrace předem. Povinností každého účastníka soutěže je projet povinnými průjezdnými body danými pořadatelem soutěže. Průjezdnými body jsou obce, které se nacházejí nejblíže k místům, kde probíhá 50. rovnoběžka Českou republikou a protíná se s jednotlivými poledníky. Trasa představuje přibližně 500 km vzdálenost.

Konkrétní povinné průjezdné body: start-náměstí města Chebu (Karlovarský kraj), Branišov (okres Karlovy Vary), Nižbor (Středočeský kraj), Kouřim (Středočeský kraj), Moravany (Pardubický kraj), Šumperk (Olomoucký kraj), cíl-náměstí města Opava (Moravskoslezský kraj)

Odkaz na povinná průjezdní místa v mapách naleznete zde: https://mapy.cz/s/bobolehodu

Jet můžete na horském či silničním kole – volba závisí jen na vás.

Start soutěže je na náměstí města Chebu v Karlovarském kraji. Cíl je na náměstí města Opava. Je však na účastníkovi, zda si místo startu a cíle prohodí, tedy zda bude začínat ve městě Opava a soutěž zakončí ve městě Cheb. Záleží to prostě pouze na Vás 🙂

Každý účastník je povinen projet všemi zadanými průjezdnými body, ve kterých je jeho povinností získat doklady o průjezdu těmito místy a nejlépe pořídit i vlastní foto – tedy selfie z každého průjezdného bodu. Pokud by nemohl účastník pořídit fotografii, může foto nahradit například účtenka z obchodu v daném místě.

Pokud účastník závodu zdolá celou trasu a splní tak projetí všech zadaných průjezdných bodů, musí poté zaslat veškeré fotografie a doklady ze všech průjezdných bodů na e-mail organizátora:
kral50@slavia-pojistovna.cz. A to včetně dne a času startu a dne a času dosažení cíle!
Zasílat můžete po dokončení Vašeho závodu kdykoliv, nejpozději však do 4.9.2020!

!!!!Upozornění!!! Pořadatel nenese odpovědnost za průběh konání celého závodu a nenese odpovědnost za zdraví a život účastníka během celého závodu. Pořadatel není odpovědný za jakoukoliv škodu na majetku nebo jinou úhonu vzniklou v souvislosti s účastí na této akci nebo jejím sledování. Pořadatel neodpovídá za škody vzniklé účastníkům, ani za škody jimi způsobené