Slavia pojišťovna Sport Team pro nadcházející sezónu významně posiluje. Legendární Stanislav Řezáč hlásí, že je dobře připraven a ředitel týmu Pavel Sehnal avizuje další personální novinky nejen před domácí Jizerskou50.

Slavia pojišťovna Sport Team pro nadcházející sezónu významně posiluje. Legendární Stanislav Řezáč hlásí, že je dobře připraven a ředitel týmu Pavel Sehnal avizuje další personální novinky nejen před domácí Jizerskou50.

„Při pohledu na naši soupisku je zřejmé, že jsme český tým s řadou výborných zahraničních závodníků. Takový rozsah spolupráce českých a finských špičkových závodníků zatím v historii domácího běžeckého lyžování nikdo nenavázal,“ komentuje aktuality z týmu jeho ředitel a sportující kapitán Pavel Sehnal. Řezáče, Heiskanen či Vanka v týmu posílí Anna Sixtová, považovaná za velký talent českého běžeckého lyžování. Sixtová se do bílé stopy vrací po zranění kolene, které ji připravilo o celou loňskou sezónu. „Díky Slavia pojišťovna Sport teamu se vracím zpět do závodů,“ komentuje své rozhodnutí Anna Sixtová. „Roční pauza bude určitě znát, ale chci se prát o co nejlepší výsledek a přispět týmu co nejvíce body.“

„Třetím rokem pokračuje úspěšné angažmá Heli Heiskanen, která se loni umístila v první desítce celkového bodování žen. V minulosti jsme spolupracovali s řadou dalších závodníků a závodnic z Finska, a protože tato spolupráce výborně funguje, jsme rádi, že jsme se nově domluvili se zkušeným Heikki Korpelou, který má v nabitém startovním poli seriálu ambici umísťovat se pravidelně v bodované třicítce a Josefinou Böök mladičkou závodnicí, která přináší svěží vítr a šance v boji o růžový dres určený právě mladým lyžařkám. Ambice nemáme malé a myslíme si na první desítku v celkovém bodování týmů,“ říká Pavel Sehnal.

Heli Heiskanen, osmá žena celkového bodování loňské sezóny a členka širšího kádru finské reprezentace, se během přípravy musela vypořádat s nepříjemným zraněním nohy, které si přivodila na letním MČR Lipnolopet. „Nějaké tréninkové manko vzniklo, ale zdá se, že se mi ho podařilo dohnat,“ vzkazuje. „Mým cílem je minimálně zopakovat, ideálně však zlepšit umístění z loňska. Ráda bych se dostala i na stupně vítězů. K tomu se však musí ideálně sejít forma, počasí, stopa, výkon soupeřek… Uvidíme.“

Matador týmu, legendární Stanislav Řezáč, na konci sezóny oslaví padesáté narozeniny. „To se snad už ani neslaví,“ směje se, ale zároveň dodává, že se před začátkem seriálu závodů cítí velmi dobře. „Dokud ale nepoměřím síly s ostatními v reálném závodě, nemůžu s jistotou tvrdit nic. Příprava se však mimořádně povedla, netrápily mě tentokrát žádné zdravotní problémy. Takže moje ambice jsou jezdit ještě lépe než loni, podívat se do první desítky, pravidelně se umísťovat minimálně kolem dvacátého místa a nenechat dres nejlepšího veterána Andersovi Auklandovi.“

Právě na souboj Řezáče s Auklandem je upřena pozornost fanoušků i médií. „Z tohoto pohledu mám radost, že je v týmu Heikki Korpela, protože jezdíme obdobné časy a může nám to být k užitku v tréninku i během závodů,“ dodává Stanislav Řezáč. Kolega z týmu Heikki Korpela k tomu říká: „Stanislav Řezáč je v běžeckém lyžování velký pojem. Být s ním v jednom týmu je pro mě perfektní příležitost zjistit, jak to dělá, že vydržel tak dlouho. Moc si ho vážím, opravdu. Nabídky si velmi cením a věřím, že tým rozhodně má na to, abychom se vešli do první desítky, ačkoliv konkurence je obrovská. Dálkové běhy na lyžích mají stále větší popularitu, startovní pole houstne. Ale my samozřejmě nedáme nikomu nic zadarmo.“

Seriál Ski Classics začíná 10. prosince 2022 a skončí 2. dubna 2023. V kategorii Pro Tour se pojede celkem 14 závodů, všechny klasickou technikou. Sledovat je můžete prostřednictvím přenosů a internetu ČT Sport.

První zastávkou v kalendáři je dvojice závodů v rakouském Bad Gastein (10. – 11. 2022), lokace je zařazena nově. „Nikdo nevíme, do čeho jdeme, a to rovná naše šance,“ poznamenává k tomu Stanislav Řezáč.

Vrcholem sezóny bude v České republice legendární závod Jizerská50, který je na programu 12. 2. 2023. „Uzavřeli jsme smlouvu se dvěma předními českými závodnicemi, a ještě jednáme o jedné zajímavé možnosti. Podrobnosti určitě sdělíme na připravované tiskové konferenci v týdnu před závodem,“ říká Pavel Sehnal.

Více o seriálu Ski Classics …