Víkend 20. března a 21. března 2021 byl do slova nabitým závodním víkendem.
V sobotu 20. března se jel závod Vålådalsrennet, který se konal namísto původně plánovaného norského Birkebeinerrennet.
V neděli 21. března se uskutečnil závod Tåssåsen Criterium 64, který byl namísto elitní části závodu Yllas – Levi, který se měl uskutečnit ve Finsku 10. dubna 2021, ale z důvodu finských omezení v souvislosti s Covid-19, byl elitní závod přesunut do švédského Vålådalenu.

Vålådalsrennet se jel na vzdálenost 54 km a profil trasy byl naplánován tak, aby byl podobný Birkebeinerrennet. Kurz byl oddělen od tratě Årefjällsloppet, který se bude konat v sobotu 27. března ve stejné oblasti.

Skvělé výkony našich sportovců provázely celým víkendem. A v nabité konkurenci se povedlo získat krásná umístění.

Elita ženy:
Heli Heiskanen – 15.místo
Klára Moravcová – 18.místo
Tereza Hujerová – 20.místo

Elita muži:
Stanislav Řezáč – 51.místo

Nedělní závod Tåssåsen Criterium 64 se měl jet dle původního plánu na 64 km, ale díky nenadálé nepřízni počasí v podobě silného větru, byl závod zkrácen na 54 km a trať byla mírně upravena tak, aby sportovci nemuseli stoupat do hor. Trať se také jela v oblasti Vålådalen, avšak tak, aby byla odlišena od trasy závodu Vålådalsrennet.

Elita ženy:
Heli Heiskanen – 14.místo
Klára Moravcová – 20.místo
Tereza Hujerová – 21.místo

Elita muži:
Stanislav Řezáč – 37.místo

Nyní na naše sportovce čeká již poslední závod této sezóny Visma ski Classics Årefjällsloppet, a to příští víkend v sobotu 27. března 2021. Tento závod bude velmi náročným zakončením, a to z toho důvodu, že trať bude na vzdálenost 100 km. A my samozřejmě našim sportovcům budeme držet palce na tak obtížný závod!