Årefjällsloppet byl letošním posledním závodem ze seriálu dálkových běhů na lyžích Visma Ski Classics. A opravdu to byla závěrečná náročná zkouška sportovců.

Trať tohoto závodu byla nejdelší v celé historii Visma Ski Classics a i profil trati byl velmi náročný. Jak sám Standa Řezáč uvedl: „Bylo to hodně těžký, dost stoupání, přitom velké teplo plus šest a pomalý rozbředlý sníh.“

Celému týmu se však povedlo zajet výborná místa.
Standa Řezáč si dojel pro skvělé 18. místo a potvrdil tím tak nejlepší výsledek mezi českými sportovci v letošním ročníku seriálu Visma Ski Classics. A zůstává tak králem mezi českými běžkaři, podle nejlepšího umístění ve Visma Ski Classics.

Mezi ženami bodovaly naše finská síla Heli Heiskanen, která se umístila na krásném 12. místě. Dále Klára Moravcová, která vybojovala místo velice blízko za svou kolegyní Heli a dojela na 15. příčce. A naše mladá talentovaná Tereza Hujerová skončila na 18. místě.

A jak se povedlo umístění Slavia pojišťovna Sport teamu v celkovém pořadí Pro teamů Visma Ski Classics v její XI. sezóně?

V celkovém pořadí Pro teamů Visma Ski Classics si náš Slavia pojišťovna Sport team vybojoval 13. místo z celkových 35 týmů a umístil se tak před českými týmy Silvini Madshus team či ED Systém Bauer team.

Mezi českými týmy tak skončil jako druhý nejlepší.
Lépe již dopadl jen český tým Vltava Fund Ski team, který se umístil na celkově 12. místě.

Všem našim sportovcům srdečně gratulujeme ke skvělé sezóně a oslňujícímu závěru této XI. sezóny seriálu Visma Ski Classics. A již nyní se těšíme na další sezónu.

Photo source: Visma Ski Classics / Magnus Östh.