Z Prahy až do Drážďan po Vltavě a Labi. 210 kilometrů za čtyři dny, nocování v kempech, sportovní přístup k životu a sounáležitost na řece, i mimo ni. To budou hlavní motivy Water Tour 2019, vodáckého etapového závodu, který se v srpnu 2019 odehraje pod záštitou Slavia pojišťovna SPORT TEAMu.

„Slavia pojišťovna SPORT TEAM byl založen jako platforma pro všechny, kdo vyznávají sportovní přístup k životu a mají radost z překonávání překážek,“ uvádí Pavel Sehnal, majitel Slavia pojišťovny a iniciátor jejího SPORT TEAMu.

„Po zimní podpoře Stanislava Řezáče v celém seriálu Visma Ski Classics a hojné účasti dalších členů týmu na domácích i mezinárodních událostech klasického lyžování se nyní před létem SPORT TEAM zaměřuje na vodáctví. Aktivní způsob trávení volného času má u nás mimořádnou tradici a věnují se mu široké vrstvy obyvatelstva. Na všechny, kdo Water Tour z Prahy do Drážďan absolvují, čeká určitá sportovní výzva, ale také setkání s podobně naladěnými amatérskými i zkušenými sportovci. Důležitá je hlavně radost ze sportu, z pohybu a také čtyři dny a noci ve společnosti podobně naladěných lidí,“ říká Pavel Sehnal.

Čtyřdenní etapový závod odstartuje z pražské Tróje 15. srpna, cílem 210 km dlouhé vodní trasy budou německé Drážďany. První tři dny připadne na každou etapu přibližně 60 kilometrů plavby. Poslední etapa, která se jede 18. srpna, bude o polovinu kratší. K registraci zvou organizátoři Slavia pojišťovna SPORT TEAMu všechny, kdo mají vztah k vodním sportům, nebojí se výzev a rádi cestují. Water Tour je vypsána celkem pro čtyři třídy plavidel: kanoe, seakayaky, paddleboardy a rafty. Zúčastnit se tedy mohou jak jednotlivci, tak skupiny, a to bez ohledu na věk. Organizátoři nabízejí i možnost zapůjčení soutěžního plavidla.

„Ubytování na konci každé z etap bude zajištěno v kempech, spát budeme ve vlastních stanech, jak to má na vodě být. Večer se budeme na briefing a ke společnému posezení scházet u táboráku. Pokud tedy máte kytaru, neváhejte si ji vzít s sebou,“ dodává Pavel Sehnal, který se Water Tour osobně zúčastní.