Karel Martínek na single seakayaku se stal absolutním vítězem prvního ročníku Water Tour Slavia pojišťovny. 210 kilometrů dlouhý etapový závod odstartoval 15. srpna 2019 v Praze – Tróji a po čtyřech dnech plných pádlování, dobrodružství a zážitků přivedl účastníky až do cíle v německých Drážďanech.

„Slavia pojišťovna SPORT TEAM byl založen jako platforma pro všechny, kdo vyznávají sportovní přístup k životu a mají radost z překonávání překážek. Water Tour 2019 prokázala, že tyto hodnoty sdílíme s mnoha dalšími lidmi a naše činnost má smysl,“ uvádí Pavel Sehnal, majitel Slavia pojišťovny a iniciátor jejího SPORT TEAMu.

Při čtvrtečním zahajovacím ceremoniálu v Praze – Tróji popřáli účastníkům hodně štěstí generální ředitel Slavia pojišťovny Karel Waisser nebo přední český reprezentant v rychlostní kanoistice Filip Šváb. „Mám před sebou mistrovství světa v Maďarsku a je mi líto, že se letošní Water Tour nemohu zúčastnit. Dvě stě kilometru pádlování už je opravdu pořádná porce,“ říká Šváb.

Čtyři dny Water Tour se staly skutečným a nefalšovaným závodem. „Jsem rád, že se mi podařilo získat prvenství v historicky první Water Tour. S Pavlem Sehnalem jsme se opravdu a vážně utkali o prvenství, nehodlal dát svou kůži lacino a v průběhu závodu postupně zrychloval. Bylo to opravdu fyzicky náročné, ale stálo to rozhodně za to, skutečně jsem si tento sportovní zážitek naplno užil,“ uvádí šťastný vítěz Karel Martínek.

„Water Tour 2019 byla sportovní výzvou, které s oblibou vyhledávám. Tok Vltavy ani Labe není na trase z Prahy do Drážďan příliš rychlý. Každý den bylo tedy potřeba strávit prakticky celý den v lodi a dát si pozor na rozložení sil. V některých úsecích bylo nezbytné i delší přenášení plavidel, ale všechno se podařilo zvládnout. S Karlem Martínkem jsme si výtečně zazávodili a řada přírodních scenérií kolem řek byla nádhernou kulisou našeho vodáckého maratónu,“ říká Pavel Sehnal.

V celkem pěti kategoriích závodních plavidel (single seakayak, double seakayak, single kanoe, double kanoe, paddleboard) se na trati potkaly nejrůznější generace vodáků. Nejmladšímu účastníkovi Water Tour bylo 13 let, naopak nejstarší závodník v poli, Ladislav Köppl, oslavil letos svoje 74. narozeniny. Obdivuhodný výkon podaly i ženské účastnice závodu na paddleboardech. „Smekám před Monikou Klemšovou, která zvládla kompletní trasu závodu i před Mirkou Landmanovou. Přestože jí ve třetí etapě došla fyzička, v neděli se znovu postavila na start a doplula až do cíle pod Augustusbrücke v Drážďanech,“ doplňuje Pavel Sehnal.

Během večerních briefingů, společných s účastníky doprovodné Cyklo Tour, jejíž přesnou trasu ze startu do cíle přes občerstvovací stanice si cyklisté volili sami, panovala atmosféra sounáležitosti a vyprávěly se zážitky z Water Tour i jiných podniků. „Ubytování na konci každé z etap bylo zajištěno v kempech, spalo se ve vlastních stanech, jak to má na vodě být,“ vysvětluje Pavel Sehnal.

Poděkování patří i hlavnímu partnerovi Water Tour 2019, společnosti ČEZ. „Rád bych poděkoval ČEZu za podporu, kterou naší Water Tour poskytnul. Naše síly jsme navíc spojili i k tomu, abychom pomohli někomu, kdo to skutečně potřebuje. Prostřednictvím projektu Pomáhej pohybem přispěli účastníci Water Tour 2019 například rodině, která přes invaliditu maminky musí zvládat náročnou péči o autistická dvojčata. I o takovém přístupu k ostatním je Slavia pojišťovna SPORT TEAM a parta lidí, kteří se kolem něj setkávají,“ uzavírá Pavel Sehnal.