První prosincový víkend se do italského Livigna sjela elita evropského běžeckém lyžování. Nechyběl zde ani Slavia Pojišťovna Sport Team. „Podařilo se nám do týmu získat skvělé sportovce. Legendárního, vítězstvími ověnčeného Stanislava Řezáče a mladé, nadějné běžce Kláru Moravcovou, Martina Švarce a Jakuba Gräfa,” sděluje předseda spolku Slavia Pojišťovna Sport Team a člen Pro týmu Pavel Sehnal.

 

V pátek 30.11.2018 odstartovala série evropských závodů v dálkovém běžeckém lyžování Visma Ski Classics závodem Pro týmů na 15 kilometrů. ,,Z každého Pro týmu museli odstartovat minimálně tři muži a jedna žena. Podle času třetího nejrychlejšího muže z týmu startovaly o dvě hodiny později ženy. Nejrychlejší z nich pak určila výsledné pořadí celého Pro týmu,” vysvětluje Sehnal. Po dojezdu tria Stanislava Řezáče, Martina Švarce a Jakuba Gräfa, kteří se drželi po celou délku tratě společně, scházelo týmu Slavia Pojišťovny na vítězný tým Kaffebryggeriet, který dojel do cíle v čase pod 36 minut, zhruba 4 minuty. Klára Moravcová se s tímto časovým handicapem poprala více než statečně a tým Slavia Pojišťovny se nakonec umístil na 23. místě před svými krajany ze Silvini Madshus Teamu.

 

,,Celkové 23. místo z 32 Pro týmů si tým Slavia Pojišťovny udržel i po nedělním Individuálním Prologu, kdy již každý člen Pro týmu jel sám za sebe,” dodává Sehnal. Z více než stovky startujících dojel Stanislav Řezáč v dresu Slavia Pojišťovny s časem 1:11:18 na 57. místě. Od vítěze, Oysteina Pettersena, ho dělily asi 4 minuty. Martin Švarc dojel na 93. místě. Klára Moravcová z žen dojela 23. s časem 1:26:40. Od vítězky Britty Johansson Norgrenové ji dělilo zhruba 8 minut.

 

,,Přiznám se, že v Individuálním Prologu jsem čekal lepší výsledek. Livigno je dost vysoko a ta nadmořská výška je už znát. Letos jsem neměl tolik času v létě trénovat, ale věřím, že do příštího závodu budu už zase v co nejlepší formě,” komentoval své umístění v závodu Stanislav Řezáč. Nadcházející závod série Visma Ski Classics, Kaiser Maxmilian Lauf, se jede druhý lednový víkend.

 

,,Myslím si, že na první závody to není špatné umístění. Náš tým jsme dávali dohromady teprve v létě, takže na společné tréninky příliš nebyl prostor. Přes zimu bychom chtěli realizovat ještě aspoň jeden společný trénink, kdy si všichni naši členové budou moci zatrénovat se Standou Řezáčem a našimi dalšími předními závodníky. Úspěchy v evropských závodech vnímám především jako cestu jak více zpopularizovat běžecké lyžování a jak přivést více lidí do stopy,” uzavírá majitel Pojišťovny Slavia Pavel Sehnal.