V neděli 7. března 2021 se uskutečnil jeden z nejdelších závodů seriálu Visma Ski Classics a zároveň nejstarší, švédský Vasaloppet, také známý jako Vasák či Vasův běh.

Tento ročník bohužel bez účasti amatérských běžců.
Ti se mohli zúčastnil Vasaåketu 90, taktéž na 90 km, který probíhal již od poloviny února až do neděle 7.3. Svým charakterem podobný letošní virtuální české Jizerské 50 pro amatéry. Trať závodu tak mohli amatéři zdolat sami a změřit si svůj čas. Tohoto závodu se také zúčastnil Pavel Sehnal, který dojel se skvělým osobním časem.

Trať na 90 km byla opravdovou výzvou pro každého sportovce.
Vasaloppet je jedním z nejdelších závodů letošního ročníku seriálu Visma Ski Classics, svou délkou mu tento rok konkuruje pouze švédský 100 km Årefjällsloppet.

Zároveň je Vasaloppet také znám díky své historii. První Vasaloppet se uskutečnil již roku 1922, a tak v letošním roce to byl již 97. ročník tohoto závodu. A pro Standu Řezáče to byl již neuvěřitelný 22. start na tomto závodu!

Celkově se v elitním závodu mužů účastnilo 234 sportovců a v elitním závodu žen 71 sportovkyň.  

V celkovém pořadí mezi ženami:

Heli Heiskanen – 23.místo

Klára Moravcová – 24. místo

Tereza Hujerová – 28.místo

V celkovém pořadí mezi muži:

Standa Řezáč – 34.místo

Karel Novak – 215. místo

Karel Znojemský – 222.místo

Pavel Endršt  – 234. místo

Nyní čeká náš tým švédský závod Vålådalsrennet, který nahradil zrušený závod Birkebeinerrennet. Vålådalsrennet bude na vzdálenost 54 km a uskuteční se v sobotu 20. 3. 2021.

Našemu týmu gratulujeme k úžasným výsledkům z Vasáku a držíme palce na další nadcházející závod!