Příprava Stanislava Řezáče na La Diagonelu, další podnik seriálu Visma Ski Classics, se pro něj stala výjimečnou příležitostí se skloubením role profesionálního závodníka a časově vytíženého otce. „Po návratu ze Seefeldu jsem trénoval v Čechách a na dopolední fázi jsem s sebou bral Aleše, kterému bude brzy třináct. Mám z něj radost, když jsem soupažoval a on bruslil, dělal mi solidní tempo a byl velmi platným sparingem,“ říká Řezáč.

Lyžování se v rodině Řezáčů dědí z otce na syna. Otec Stanislava Řezáče byl dlouholetým trenérem našich biatlonistů, po Standovi se na ostré starty připravuje další pokračovatel rodové tradice, Aleš. „Příští týden probíhá v Krušných horách devátá zimní olympiáda mládeže, kde bude Aleš závodit v běžeckých disciplínách. Společný trénink byl tedy doufám užitečný i pro něj. Když ještě pár let vydržím, třeba spolu budeme jezdit v liftu,“ usmívá se Řezáč.

Přes náročný časový program a drobné zdravotní potíže věří Stanislav Řezáč v solidní výsledek a další body pro tým. „Začalo mně trochu škrábat v krku, ale snad to na zdravém alpském vzduchu přejde. Jinak se cítím dobře, i když tenhle týden byl opravdu rušný, musel jsem se věnovat i jiným povinnostem než jenom závodům. Podle předpovědi by měla být zima, trať by měla držet, a to je dobře – v Seefeldu to místy trochu tálo,“ vysvětluje Řezáč.

Slavia pojišťovna SPORT TEAM budou v zítřejším závodu na 62 kilometrů vedle Stanislava Řezáče reprezentovat také Karolína Bícová a Pavel Sehnal, iniciátor týmu a majitel Slavia pojišťovny. „Těším se na start v tomhle ohromném závodě, pro mě to bude skvělý zážitek v každém případě. Trénovali jsme tady ve Švýcarsku už ve čtvrtek, bylo -8 stupňů, ujetý prašan vytvořil na tratích pěknou, tvrdou stopu. Na startu bude kromě profesionálů také velký počet amatérů a určitě skvělá atmosféra, kterou je La Diagonela pověstná,“ těší se Pavel Sehnal.