Stanislav Řezáč vybojoval na závěrečném podniku seriálu Visma Ski Classics 18. příčku v cíli a svým celkovým 23. místem v celé sérii potvrdil svoji pozici nejúspěšnějšího českého závodníka bílé stopy. Na 70 km trati z Ylläs do Levi startovali za Slavia pojišťovna SPORT TEAM i Klára Moravcová, Martin Rejman a Pavel Sehnal

„Posledních 14 dnů jsem poctivě a intenzivně trénoval, abych pro vyladění formy učinil, co se jen dá. Deset dní jsem v Tauplitz v Rakousku běhal do kopců, dával jsem si delší trasy kvůli výdrži, soustředil jsem se na životosprávu i na řízenou relaxaci a regeneraci. Můžu říci, že jsem do toho dal všechno a jsem strašně rád, že to vyšlo“ říká Stanislav Řezáč.

Na prvních stoupáních se Řezáč pohyboval na konci větší skupiny, na první sprinterské prémii jel na 44. místě. Pak přišlo nejnáročnější stoupání trati.

„Vrchařská prémie na Kukastunturi je něco opravdu extra, to je předlouhý kopec. Věděl jsem, že tam je potřeba se nepropadnout v pořadí a to se mi podařilo. I když jsme na čelo závodu ztráceli zhruba minutu, necelých 50 km do cíle je vzdálenost, kdy to nemusí být zcela ztraceno, zejména pro ty nejrychlejší.

Z kopce mi to celkem jelo, lyže byly připravené dobře, neztrácel jsem. Byla to trochu loterie, předpověď počasí se měnila na poslední chvíli, ale trefili jsme to. V zatáčkách, ve sjezdu po Kukastunturi, tam jsem si opravdu zalyžoval. Na druhé sprinterské prémii jsem se cítil dobře, pořád jsem se držel ve skupině bez nějakých komplikací,“ popisuje Řezáč první třetinu závodu. 

Na 36. kilometru se Stanislav Řezáč nacházel na 29. průběžné pozici, 38 sekund za vedoucím závodníkem. „Podařilo se mi zůstat ve skupině prvních zhruba pětadvaceti závodníků. Postupně jsem se snažil dostat dopředu, před tím větším stoupáním někde na 15. kilometru jsem věděl, že nesmím být vzadu. To poslední delší stoupání, které začíná asi 12 km před cílem, bylo opravdu vyčerpávající, dnes se běží na laufech tempo, které dříve bylo myslitelné na tratích kolem 30 kilometrů. Nicméně lyže mi pořád fungovaly a z kopce k Levi to jelo pěkně, nabral jsem zase dech. Užil jsem si závěrečný spurt, do cílové rovinky jsme najížděli s Jiřím Pliskou a Oskarem Kardinem, tak jsme si to na cílovce rozdali. Bylo to závodění až úplně do konce a 18. místo v cíli po 70 kilometrech, respektive třiadvacáté v celém seriálu Ski Classics  je v současné konkurenci důvod ke spokojenosti, úspěch, těžko jsem si mohl přát víc,“ raduje se Stanislav Řezáč

„Chci poděkovat všem, kteří mě v letošní dlouhé a úspěšné sezoně podporovali. Rodině, fanouškům a taky Pavlovi Sehnalovi, že založil Slavia pojišťovna SPORT TEAM. Na všech závodech Visma Ski Classics bylo vidět, že sport, v našem případě lyžování, je možné provozovat na nejrůznějších výkonnostních úrovních. Tisíce a tisíce startujících na Vasově běhu, Birkenu nebo Jizerské padesátce jsou toho jednoznačným důkazem. Je faktem, že nejsem zrovna mladík, ale snad se i na mě dá ukázat, že solidní výkon je možno podávat i ve zralejším věku. Sport je prostě pro život perfektní věc a je dobře, že Slavia pojišťovna SPORT TEAM se zabývá jeho podporou,“ uzavírá Stanislav Řezáč.