Po relaxaci, vánočních svátcích s rodinou v Jizerských horách a dalším tréninku doma i v zahraničí se Stanislav Řezáč těší na následující týdny v bílé stopě. „Od nadcházející soboty nastává šňůra závodů, která bude zatěžkávací zkouškou pro všechny, kdo vyrazí na start. Čtyři závody v Alpách a navrch Jizerská padesátka 9. února je nálož, na kterou se opravdu těším,“ říká Řezáč.

 „Vánoce jsem strávil doma s rodinou, v našem malém penzionu v Jizerkách. Potřeboval jsem doléčit zánět svalového úponu, který mě potrápil na La Venostě, nabrat síly a užít si rodinnou pohodu. Teď už jsem opět v tréninkové fázi a v příštích pěti týdnech se chci soustředit pouze na závody,“ uvádí Stanislav Řezáč.

Prestižní seriál Visma Ski Classics, ve kterém Řezáč letos opět startuje za Slavia pojišťovna SPORT TEAM, má nyní na programu čtveřici závodů, které spadají do zvláštního bodování Visma Alp Trophy. Na alpskou sérii navazuje o týden později Jizerská padesátka, která přivede do České republiky absolutní profesionální špičku klasického lyžování.

Kaiser Maxmilian Lauf, La Diagonela, nebo Marcialonga jsou ty tratě, které by mi svojí délkou měly sedět. Závod z Toblachu do Cortiny vynechám, ale chci startovat v König Ludwig Laufu. Lednové závody obecně mi většinou vycházejí lépe než ty předvánoční, za těch dvacet let závodění jsem si toho sám všimnul,“ usmívá se Stanislav Řezáč a dodává: „Přeju si podat maximální výkon, v této chvíli se cítím dobře a zdraví je v pořádku. Prioritou je pro mne ale přeci jenom Jizerská padesátka, to je srdcová záležitost, domácí závod, kus mého života. A svátek všech fanoušků hor a lyžování u nás, nejen profesionálních závodníků.“

V barvách Slavia pojišťovna SPORT TEAMu se na start Kaiser Maxmilian Laufu v rakouském Seefeldu postaví také Klára Moravcová, která pro Slavia pojišťovna SPORT TEAM získala body již v předchozích podnicích seriálu a obsadila stříbrnou příčku v bruslařské variantě La Venosty po atraktivním souboji s Kateřinou Smutnou. „Souboj dvou českých lyžařek o zlato v závodě, který poutá skutečně světovou pozornost, musel udělat radost každému, kterému sport, lyže a hory něco říkají. Nás samozřejmě těší, že Klára spolupracuje s naším týmem a pomáhá nám k tomuto nádhernému a přitom dostupnému sportu s pospolitou atmosférou přivádět co nejširší veřejnost. Je to jeden z důvodů, proč Slavia pojišťovna SPORT TEAM vůbec existuje,“ říká Pavel Sehnal, majitel Slavia pojišťovny a iniciátor jejího SPORT TEAMu.

Zbývající podniky Visma Alp Trophy (součást Pro Tour Visma Ski Classics)

11. ledna         Kaiser Maximilian Lauf          Seefeld, Rakousko                60 km

18. ledna         La Diagonela                          Sv. Mořic, Švýcarsko            65 km

26. ledna         Marcialonga                           Trentino                                 70 km

1. února          Toblach-Cortina                     Toblach, Itálie                        42 km