• Řezáč chce útočit na první příčky na Vasaloppetu
  • Do Švédska jede i polárník a dobrodruh Pavel Sehnal
  • Slavia pojišťovna SPORT TEAM boduje

 

Praha, 11. února 2019 – Stanislav Řezč může být spokojený. Nedělní Jizerskou 50 dojel jako nejlepší Čech na 14. místě. „Umístění v první patnáctce vidím jednoznačně jako úspěch a jsem spokojený. Před závodem jsem měl lehké zdravotní problémy, ale ty jsem během první poloviny závodu zahnal. Druhou půlku jsem běžel naplno a je škoda, že se mi nepodařilo dotáhnout na vedoucí skupinku,“ říká Stanislav Řezáč, který letošní sezónu startuje za Slavia pojišťovna SPORT TEAM a již se připravuje na start březnového Vasaloppetu.

Kromě Stanislava Řezáče vyrazilo na trať 52. ročníku Jizerské 50 dalších 20 závodníků v dresu Slavia pojišťovna SPORT TEAMu. V první stovce se pak umístili např. Jakub Graf nebo Pavel Endrsť. Na trati byl i dobrodruh, polárník a majitel Slavia pojišťovny Pavel Sehnal.

Běžkařský kolotoč Visma Ski Classics pokračuje 3. března legendárním Vasaloppetem. Stanislav Řezáč s účastí samozřejmě počítá a naordinoval si speciální přípravu. „Regeneruji po Jizerské 50 a zároveň se pečlivě připravuji. Obě běhy jsou pro mě nejvíc a vše tomu podřizuji. Vždy jsem ten závod chtěl vyhrát a i letos mám ambice stát na stupních vítězů,“ prozrazuje Řezáč, který ve Švédsku naposledy bodoval v roce 2012, kdy dojel třetí. „Je to rovinatý závod, v němž se prakticky nedá odpočinout. Špička jede téměř celou dobu soupaž,“ doplňuje Stanislav Řezáč a prozrazuje, že je potřeba alespoň deset dní speciálního tréninku.

Vasaloppet zná Stanislav Řezáč velmi dobře. Sami Švédové ho považují za legendu a k jeho výsledkům mají patřičný respekt. Závod běžel celkem 20krát a na stupních vítězů stál šestkrát.

„Těší mě, že Slavia pojišťovna SPORT TEAM prokázal své kvality v nejprestižnějším domácím závodě,“ hodnotí nedělní výsledky celého týmu Pavel Sehnal. „Jizerská 50 je o skvělém pocitu z pohybu, nádherné přírodě a také vzpomínce na jednu expedici. Letos nám přálo i počasí a všichni závodníci si mohli vychutnat krásně zasněžené Jizerské hory. Zároveň mám radost, že se další dva členové Slavia pojišťovna SPORT TEAMu umístili v první stovce,“ hodnotí výsledky Jizerské 50 Pavel Sehnal.

Stanislav Řezáč | Vasaloppet

2003, 3. místo

2006, 4. místo

2009, 3. místo

2010, 3. místo

2011, 2. místo

2012, 3. místo

Visma Ski Classics – kalendář nadcházejících závodů

Vasaloppet                  3. 3. 2019         90 km klasickou technikou        Sälen-Mora, Švédsko

Engadin Skimaraton     10. 3. 2019       42 km volnou technikou                        Maloja-S-Chanf, Švýcarsko

Birkebeinerrennet          16. 3. 2019       54 km klasickou technikou        Rena-Lillehammer, Norsko

Reistadlopet                 6. 4. 2019         50 km klasickou technikou        Setermoen-Bardufoss, Norsko

Ylläs-Levi                     13. 4. 2019       70 km klasickou technikou        Ylläs-Levi, Finsko

 

Další informace o sportovních a společenských aktivitách Slavia pojišťovna SPORT TEAMu naleznete na   www.slaviapojistovnasportteam.cz