Zakončení sezóny XI. ročníku seriálu Visma Ski Classics pro náš Slavia pojišťovna Sport team nemohlo dopadnout lépe.

Náš tým dokázal během sezóny vybojovat celkem 455 důležitých bodů. A díky těmto vysokým bodům se umístil jako druhý nejúspěšnější mezi českými týmy a jako třináctý nejlepší tým z celkem 35 zúčastněných v seriálu Visma Ski Classics!

V čele s legendou tohoto sportu Stanislav Řezáčem, který na posledním závodě na dlouhých 100 km Arefjällsloppet, získal skvělé 18. místo, které pro něj znamenalo i dojetí do cíle jakožto první sportovec mezi Čechy, neskrýval své nadšení z tohoto úspěchu.

Ovšem významnou posilou této sezóny byla i finská sportovkyně Heli Heiskanen, která dokázala na vše závodech letošní sezóny vybojovat krásná umístění, a tak velmi zásadně taktéž přispěla k bodovému úspěchu Slavia pojišťovna Sport teamu.
Mezi dámskou částí našeho týmu, byla samozřejmě i v letošním ročníku Visma Ski Classics Klára Moravcová, bývalá reprezentantka České republiky v biatlonu, díky které jsme také získali mnoho cenných bodů v průběhu celé sezóny, kde se jí skvěle dařilo.
Pro mladý talent našeho týmu Terezu Hujerovou byla tato sezóna velkou výzvou, ale zvládla ji s naprostým přehledem a s mnoha vybojovanými úspěchy.

V letošním roce se v našich barvách objevil i mladý sportovec Michal Vank, který se zúčastnil tradiční Jizerské padesátky. Na tomto závodu se také v barvách Slavia pojišťovna Sport teamu objevil i Karel Novak, který za nás bojoval i na švédském „Vasáku“.
Opomenout nesmíme ani Karla Znojemského, který z týmu amatérů vystoupal mezi profíky, a který tak měl šanci zajet si pár elitních závodů.

O tom jaká byla celá sezóna, jak se našemu týmu dařilo, na jaké úspěchy jsou pyšní a mnoho dalšího, si můžete přečíst v tiskové zprávě Slavia pojišťovny: TZ_Slavia_pojistovna_Sport_team_XI_sezona_Visma_Ski_Classics