Stanislav Řezáč, Pavel Endršt, Jan Taussig nebo Jan Boubelík se již tuto sobotu ráno v barvách Slavia pojišťovna Sport Teamu postaví na start 60 km dlouhé trati prvního letošního závodu prestižní vytrvalecké série Visma Ski Classics. Je jím Kaiser Maxmilian Lauf v rakouském Seefeldu.

„Vánoční přestávku po prolozích v Livignu máme za sebou, teď je před námi pořádná porce kilometrů na trati, kde se za dva měsíce poběží mistrovství světa. Určitě to bude skvělý souboj jak s tratí, tak se špičkovou konkurencí, která je tady v Seefeldu kompletní,“ říká Stanislav Řezáč startující za Slavia pojišťovna Sport Team.

„Kaiser Maxmilian Lauf je mladý závod, letošní ročník je teprve třetí v pořadí. Přesto přitahuje velkou pozornost fanoušků bílé stopy, na startu vedle sebe stojí jak nadšení amatéři, tak absolutní světová vytrvalecká špička. Je to podobné jako na naší Jizerské padesátce. Právě k tomu chceme jako Slavia pojišťovna prostřednictvím Sport Teamu přispívat – podporujeme jak naši světově uznávanou sportovní elitu, tak rozvoj sportovního přístupu k životu a překonávání překážek ve společnosti obecně,“ říká Pavel Sehnal, majitel Slavia pojišťovny, iniciátor týmu a rovněž aktivní účastník Visma Ski Classics.

Spolu se Stanislavem Řezáčem a Pavlem Endrštem, profesionálními a zkušenými atlety, se na start závodu postaví také Jan Boubelík, barvy Slavia ojišťovna Sport Teamu bude hájit rovněž milovník vytrvalostních sportů, profesionální poradce profesionálních i amatérských sportovců a dlouholetý trenér naší juniorské tenisové reprezentace Mgr. Jan Taussig.

Stejně jako v české republice připadlo i v Seefeldu in Tirol, který je centrem Kaiser Maxmilian Laufu, značné množství sněhu. Podle předpovědi počasí by v sobotu mělo lehce sněžit a teplota by se měla pohybovat kolem -6 stupňů celsia. „Pokud hustě sněží a k tomu mrzne, nejede se v tom úplně snadno,“ říká Stanislav Řezáč. „Podmínky jsou ale pro všechny stejné a sníh i mráz k horám a lyžím pochopitelně patří. Na šedesátce je i možnost využití servisu – pokud by se mně, Pavlovi nebo někomu dalšímu z týmu něco přihodilo s lyžemi, nebo jsme potřebovali přemazat, máme možnost využít servisní stanice na kilometru 16 a 46,“ dodává Řezáč.