Regenerace po viróze, trénink v Alpách a maximální soustředění na nedělní start v legendárním závodu na 90 kilometrů – to vše provází současnou přípravu Stanislava Řezáče, který si v neděli 1. března připíše na své konto již 22. start v proslulém „Vasáku“. „Poslední dva týdny se soustředím pouze na přípravu, letošní Vasův běh bude mimořádně těžký,“ říká Řezáč.

Po Jizerské padesátce se Stanislav Řezáč musel vypořádat s onemocněním, aby se mohl naplno pustit do tréninku v rakouských Alpách. „Nebylo to nic drastického, ale byl jsem unavený a musel jsem doléčit virózu, abych mohl pořádně trénovat. Od minulého týdne jsem byl poblíž Ramsau, kde trénovala i řada dalších závodníků. Každodenní dvoufázový trénink mi dal do těla, navíc počasí i tady bylo hodně nestabilní – chumelení, mráz, potom obleva a znovu ochlazení, k tomu hodně silný vítr. Letošní zima je skutečně podivná,“ uvádí Stanislav Řezáč.

Na Vasově běhu, 90 kilometrů dlouhém závodě ze Sälenu do Mory ve Švédsku, zaznamená Řezáč svůj 22. start v kariéře. „Je pravda, že není mnoho lidí, kteří absolvovali tento celosvětový laufařský svátek tolikrát jako já. Dostal jsem i pamětní plaketu za dvacet absolvovaných ročníků. Ta atmosféra, délka trati a pověst závodu je naprosto unikátní, vždyť letos byla všechna startovní místa obsazena jen několik týdnů po spuštění registrací. A to je jich pro nedělní závod, do kterého startují profesionálové i amatéři společně, téměř 16 000. Mám tenhle běh vážně rád, i když letos to nejspíš bude kvůli ohromné konkurenci a poměrně nevyzpytatelnému počasí opravdu mimořádně těžké,“ dodává Stanislav Řezáč.

„Vasaloppet je, podobně jako naše Jizerská 50, oslavou lyžování a sportu, dobrodružství a pohybu jako takového. Celý týden se konají závody, sportovně kulturní akce a v Moře a okolí se potkávají lyžaři doslova z celého světa. Hlavní nedělní závod je svátkem pro všechny, kdo vyznávají aktivní a sportovní způsob života. Právě ten je tím primárním, co jako Slavia pojišťovna SPORT TEAM podporujeme a podporovat nadále budeme,“ uvádí iniciátor týmu Pavel Sehnal.

Stanislav Řezáč odstartuje do svého 22. Vasova běhu v neděli 1. března v 8:00 hodin. Spolu s ním bude barvy Slavia pojišťovna SPORT TEAMu hájit také Pavel Endršt.