Mezi absolutní světovou špičkou na startu dalšího podniku Visma Ski Classics, kterým byl Kaiser Maxmilian Lauf v rakouském Seefeldu, obsadil Stanislav Řezáč 30. pozici a byl dnes nejúspěšnějším závodníkem mezi Čechy. „Po tréninku v Jizerkách a Krkonoších jsem věřil, že bych se mohl umístit lépe než na La Venostě. Jsem rád, že se to podařilo,“ uvedl po závodě Řezáč.

Na start 60 kilometrů dlouhé trati se v dresu Slavia pojišťovna SPORT TEAMu postavili Stanislav Řezáč a Klára Moravcová. Mezi elitními závodníky startovního pole mužů se neztratila legenda klasického lyžování, Stanislav Řezáč. „Hned ve stoupání po startu jsem věděl, že musím zůstat vepředu. Většina závodníků je dnes o generaci nebo i o dvě mladší než já, s tím se nedá nic dělat. Ve stoupání bylo chvílemi těžké vůbec jet, byl tam skutečně nával. Ale na první vrchařské prémii jsem byl kolem třicátého místa, takže úvod mi myslím celkem vyšel,“ říká Řezáč.

Na sprinterské prémii na 23. kilometru se Řezáč dostal na průběžnou 18. pozici. „Z kopce mi slušně jely lyže a tempo nebylo vražedné, jeli jsme pohromadě v té skupině. Na šedesáti kilometrech už je potřeba přemýšlet a rozložit síly,“ vysvětluje Stanislav Řezáč.

Posledních třináct kilometrů závodu Kaiser Maxmilian Lauf je typický prudkým stoupáním, do kterého je potřeba mít dostatek sil. „Po těch pláních kolem řeky v údolí to bylo chvílemi takové maratonské, i když se jelo celkem svižně. V těch kopcích, co jsou potom, je ale potřeba do toho dát všechno, snažil jsem tedy zůstat ve  vedoucí skupině při výjezdu z údolí. Po padesáti kilometrech jsou závěreční kopce opravdu těžké,“ říká Stanislav Řezáč.

„Dnešní závod jsem si užil. Nebyl nějaký třeskutý mráz, bylo pod mrakem, takže stopa držela, a hlavně mně konečně nic nebolelo. Díky všem fanouškům i Slavia pojišťovna SPORT TEAMu za podporu, budu se snažit o solidní výsledek zase za týden ve Švýcarsku,“ dodal Řezáč.

Víkend se vydařil také Kláře Moravcové. Po solidním výkonu se probojovala na 17. příčku a připsala tak další zisk do bodování týmů i pořadí jednotlivců.

Dalším podnikem seriálu Ski Classics je La Diagonela ve Svatém Mořici ve Švýcarsku, kde závodníky a závodnice čeká již za týden 65 kilometrů klasickou technikou.