Šestý podnik Pro Tour kategorie letošního seriálu Visma Ski Classics odstartuje již v neděli 26. ledna ráno v italském středisku Moena, Val di Fassa. „Byl jsem trénovat v Ramsau, kde byly dobré podmínky a počasí kolem nuly. V neděli startuji na Marcialonze, což je rychlý závod s řadou přejezdů přes řeku nebo silnice. Je to náročnější, než to na první pohled vypadá,“ říká Stanislav Řezáč, který startuje za Slavia pojišťovna SPORT TEAM.

Po startu se trať závodu šplhá do Canazei, kde se ve výšce zhruba 1,400 m.n.m. nachází nejvyšší bod trati. „Marcialonga má délku 70 kilometrů, hned po startu se jede do kopce. Následují kratší i dlouhé sjezdy, přejezd z jednoho údolí do druhého a láme se to v nejnižšího bodě trati, který je ve výšce 850 metrů. Před cílem v Cavalese nás na závěr čeká proslulá Cascata – dva a půl kilometru drsného stoupání, které je samo o sobě mezi dálkovými lyžaři pojmem,“ uvádí Stanislav Řezáč.

Slavia pojišťovna SPORT TEAM budou v Itálii vedle Stanislava Řezáče reprezentovat také Klára Moravcová a Tereza Hujerová. „Klára s Terezou jedou opět za náš tým a stejně jako Standovi jim držím palce a přeju co nejlepší výsledek. Marcialonga je tradiční a proslulý závod, láká každoročně přibližně 7000 účastníků všech věkových kategorií, na stratu bývají osmnáctiletí závodníci stejně jako veteráni, kterým je i hodně přes 80 let. Samotný hlavní závod je doprovázen kratšími tratěmi pro mládež, nebo přehlídkou historického lyžařského vybavení – lyžaři v průvodu předvádějí výstroj a výzbroj starou 50 a více let. Trať vede mnoha malebnými vesničkami a o nadšeně povzbuzující diváky zde také nebývá nouze. Zkrátka tradiční lyžařský svátek pro všechny milovníky pohybu a sportu, přesně takový, jaký sedí myšlence Slavia pojišťovna SPORT TEAMu,“ říká o závodu Pavel Sehnal, majitel Slavia pojišťovny a iniciátor jejího SPORT TEAMu.

Závod Marcialonga se koná v italské alpské oblasti Trentino v neděli 26. ledna 2020. Ženy vyrazí na 70 kilometrů dlouhou trať v 7:50, muži startují v 8:00 hodin.