První závod seriálu Visma Ski Classics je úspěšně za námi! 🙂
V závodu La Diagonela za náš tým bojovala naše šikovná Tereza Hujerová a naše nová finská skvělá posila, Heli Heiskanen.

Závod La Diagonela byl opravdu velmi náročný, na startu závodu se naměřilo neuvěřitelných -24 stupňů. Což pro závod na takovou vzdálenost jako je 60 km, není nic příjemného pro žádného ze závodníků.

Ovšem naše holky statečně a hrdě bojovaly a ve zdraví dojely do cíle na krásných místech. Heli Heiskanen na skvělém 18.místě a Terka Hujerová na krásném 22.místě.

Terka se nám svěřila se svými pocity ze závodu: „La Diagonela byl první závod sezóny a zároveň nejdelší v životě, takže jsem neměla představu co očekávat. A navíc ta zima, až kolem -25 stupňů. Ale dopadlo to více než skvěle. Dostatek oblečení mě zachránilo před umrznutím, lyže jely skvěle (děkuji servisu) a 22.místo v cíli bylo milým překvapením, u mě tedy spokojenost :).“

Heli nám také řekla o jejích dojmech za závodu: „Podmínky v La Diagonele byly extrémně chladné. Na začátku bylo -26 stupňů a ve finále -22 / -23. Nejchladnějším bodem během závodu bylo až -27 stupňů. Pokud mají auta problémy za těchto podmínek pracovat, tak jak to musí být náročné a nebezpečné pro závodníky. Neměla jsem naštěstí žádné omrzliny, ale kvůli astmatu jsem měla problémy s dechem. Lyže a servis fungovaly dobře, což je dobré pro budoucnost. Bylo hezké poznat další členy týmu a sportovce. Nejsem spokojena se svým výsledkem v La Diagonele, ale musím být realistická, chladné počasí je pro mě problematické. Mám pocit, že jsem měla také štěstí, že jsem si neublížila jako mnoho sportovců.“

Naštěstí to obě holky ve zdraví zvládly :)!