Po týmovém závodu v pátek a dnešním individuálním prologu v italském Livignu má Slavia pojišťovna SPORT TEAM na svém kontě úvodní body do letošního seriálu závodů v klasickém lyžování. „Věděli jsme, že na kratších tratích budou rychlejší závodníci o prakticky dvě dekády mladší, než jsem já. Klára Moravcová si ze sobotní Sgambedy přiváží po skvělém výkonu stříbro, já se dál soustředím na Vasák, Jizerskou padesátku a další dlouhé laufy,“ říká Stanislav Řezáč

Pátek, sobota i neděle patřily v italském Livignu milovníkům bílé stopy. Páteční Pro Team Tempo na 15km a dnešní Prolog na 35km byly součástí seriálu Ski Classics klasickou technikou, sobotní La Sgambeda byla otevřena i pro amatérské závodníky a běželo se technikou volnou.

V pátek se v týmovém prologu podařilo čistě českému Slavia pojišťovna SPORT TEAMu obsadit v mezinárodní konkurenci celkové 15. místo. Na výsledky běhu mužů na 15 kilometrů navazovaly na stejně dlouhé trati ženské zástupkyně každého ze startujících týmů. „S Adamem Fellnerem, Tomášem Kalivodou a Petrem Knopem jsme hezky spolupracovali, já jsem udával tempo a jeli jsme skutečně jako tým. Klára Moravcová to neměla lehké a v prvním kole se do toho chvíli dostávala, pak za to ale vzala a zajistila nám solidní 15. místo v týmech,“ uvádí Stanislav Řezáč.

Sobotní závod volnou technikou se nezapočítává do série Visma Ski Classics a byl otevřen kormě profesionálních běžců i amatérům, kteří v pátek ani v sobotu s ohledem na propustnost trati startovat nemohli. „Zase jsem zažil skvělou atmosféru a sportovní zápolení na trati, bylo to osvěžující, běžet v barvách Slavia pojišťovny. Ohromnou radost nám udělala Klára Moravcová, její stříbrná příčka je pro náš tým skvělým výsledkem a Kláře k parádnímu výkonu všichni gratulujeme,“ řekl Pavel Sehnal, majitel Slavia pojišťovny a iniciátor jejího SPORT TEAMu.

Nedělní prolog dlouhý 35km byl prvním závodem jednotlivců letošní Série Ski Classics. Slavia pojišťovna SPORT TEAM měl svoje zastoupení mezi ženami i muži. Tereza Hujerová, akademická mistryně v ČR v běhu na lyžích, skončila v závodu žen na 30. příčce, Stanislav Řezáč se v úvodním podniku musel spokojit se 70. pozicí. „Dneska to nebyl úplně můj závod, je pravda, že se mi moc dobře nejelo. Po třetím kole jsem se cítil unavený a tělo se nechtělo rozjet. Po prvním stoupání ve dvou třetinách trati jsem si říkal, že špičku už dneska asi nedojedu,“ řekl po závodě Stanislav Řezáč.

První závodní víkend sezony přinesl Slavia pojišťovna SPORT TEAMu ukázku dobré týmové spolupráce, solidní výkony i motivaci do dalších závodů. „Takový je sport, je potřeba jít dál a připravovat se na další závod. Jak jsem říkal před sezónou, já se dál budu soustředit na ty opravdu dlouhé tratě, ať už je to Jizerská padesátka, Vasák, nebo Birken,“ dodává Stanislav Řezáč.

Dalším podnikem v kalendáři Visma Ski Classics je La Venosta v Itálii, která startuje v sobotu 14. prosince 2019.