Praha, 10. března 2019 Volná technika, maratónská trať nebo premiéra slavného Engadinu v barvách Visma Ski Classics pomohly Kláře Moravcové k jejímu letošnímu nejlepšímu výsledku. 16. místo vyneslo Kláru Moravcovou ze Slavia pojišťovna SPORT TEAMu mezi nejlepší Čechy. Ve čtvrtek 7. března 2019 stihla Moravcová ještě vyhrát noční sprint na 17 km, který se jel po trase Engadin maratonu ze Sils do Pontresiny.  

Nedělní dopoledne ve švýcarském Engadinu bylo pro Kláru Moravcovou ze Slavia pojišťovna SPORT TEAMu úspěšné. Díky zkušenostem ze světových závodů a výborné bruslařské průpravě útočila na první dvacítku. Pro Kláru to znamená posun na 28. příčku celkového pořadí. Maratónských 42 kilometrů ujela za 1:35:58 a na vítěznou Švýcarku Nathalii von Siebenthalovou ztrácela necelých pět minut. V první dvacítce se umístila ještě druhá Češka, a to Kateřina Smutná (11. místo).  

„Premiérový Engadin Skimarathon v sérii Visma Ski Classics byl pro mě jednoznačně výzvou. Bruslení mi sedí a na závod jsem se připravovala. Část závodu navíc vede po trati La Diagonely, kterou znám,“ prozradila Klára Moravcová ze Slavia pojišťovna SPORT TEAMu. „Profil tratě je relativně plochý a vše nahrává závěrečnému masovému sprintu,“ vysvětluje Moravcová a dodává, že se velmi dobře vyrovnala i s relativně vysokou nadmořskou výškou závodu. „S umístěním jsem moc spokojená. Konkurence je vysoká a na start se postavily závodnice jak ze světového poháru, tak ze Ski Classic nebo i specialistky na skate,“ dodává šťastná Klára Moravcová.

Engadin Skimarathon je druhý nejoblíbenější masový běh. Na jeho start se letos postavilo neskutečných 14 200 závodníků. Díky nadmořské výšce je záruka skvělých sněhových podmínek i v březnu. Letos byl poprvé zařazen do série Visma Ski Classics.  

Visma Ski Classics – kalendář nadcházejících závodů

Birkebeinerrennet          16. 3. 2019       54 km klasickou technikou     
Rena-Lillehammer, Norsko

Reistadlopet                   6. 4. 2019       50 km klasickou technikou        Setermoen-Bardufoss, Norsko

Ylläs-Levi                     13. 4. 2019       70 km klasickou technikou       
Ylläs-Levi, Finsko