Králové 50. rovnoběžky 2022 – Kdo byl letos nejrychlejší?

Záměrně píšeme množné číslo. Tak především – 50. rovnoběžka nemá jednoho Krále. Stává se jím každý borec (nebo borka), který více než 500 km dlouhou trasu z Chebu do Opavy nebo obráceně projede. Ale letos je těsno i na stupních vítězů. Nejrychlejší čas totiž zajeli společně Matyáš Kolátor a Petr Šťastný.

Jeli spolu a nechtějí nám říct, který byl ve skutečnosti první. Ačkoliv to jeden z nich být musel. Raději se kvůli tomu vzdali části výhry určené pro vítěze a prohlásili, že berou tedy oba druhé místo. A my z toho máme radost. Nejde totiž o vavříny nebo ceny. Jde o to, že Petr s Matyášem staví na první místo svoje dlouholeté přátelství. Takže to bylo takto: Vyrazili spolu krátce po poledni z Chebu, 26 hodin 57 minut jeli společně a do cíle v Opavě dorazili odpoledne v 15:33 také spolu. Gratulujeme!

„Skvělý výkon i přístup, toho si hodně ceníme,“ komentuje letošní výsledek šéf Slavia pojišťovna Sport teamu Pavel Sehnal. „Akce Král 50. rovnoběžky o tom přesně je. Neříkám, že čas není důležitý, pořád jsme sportovci. Ale ještě daleko důležitější jsou zážitky, nebo to, s kým člověk jede, co sám o sobě na trase v zátěži zjistí nebo co si srovná v hlavě. Ceníme si úplně každého, kdo se rozhodl neležet na gauči a na trasu se vydal.“

Novinkou letošního ročníku byla možnost získat čelenku „Matador 50. rovnoběžky“. Je určená těm, kteří absolvovali 1. nebo 2. ročník Krále nebo všechny dosavadní tři ročníky. Takových železných mužů je pět. A jedna žena. Ta má přednost – Lída Bouchnerová. Muži matadoři: Jan Slabihoudek, Marek Dočekal, Pavel Provázek, Jakub Rejman a Daniel Kuthan.

Výsledky první devatenáctky závodníků:

Výsledková listina Krále 50. rovnoběžky 2022