Klára Moravcová si z Itálie přiváží stříbrnou medaili z nedělního závodu La Venosta Skating. V závodu na 35 kilometrů volnou technikou prokázala svoje bruslařské kvality a podobně jako před dvěma týdny se s kolegy ze Slavia pojišťovny SPORT TEAMu může radovat ze zaslouženého úspěchu. V sobotním závodě klasickou technikou, který je součástí seriálu Visma Ski Classics, obsadila 21. pozici, Stanislav Řezáč ze stejného týmu dosáhl na 50. příčku mezi muži.

Na startu sobotního podniku La Venosta klasickou technikou stanuli v dresu Slavia pojišťovna SPORT TEAMu Klára Moravcová, Tereza Hujerová a Stanislav Řezáč. Svůj plánovaný start byl nucen zrušit Pavel Endršt. „Zní to jako špatný vtip, ale je to tak. Večer před závodem mi zmizely lyže i s holemi, někdo je prostě ukradl. Sehnat přes noc jinou sadu a připravit ji na závod nebylo možné,“ lituje Endršt.

Víkend se naopak vydařil především Kláře Moravcové. „Jednadvacáté místo mezi ženami v nejtěžší konkurenci klasiků a sedmadvacátá příčka pro Terezu Hujerovou je velmi dobrý výsledek. Hodně foukalo, pro závodníky to nebylo snadné a děvčata získala cenné body pro tým. Nedělní stříbro v bruslařském závodě je pro Kláru po La Sgambedě druhé v pořadí, jejím výkonem jsme nadšeni,“ říká Pavel Sehnal, iniciátor Slavia pojišťovna SPORT TEAMu.

Stanislav Řezáč se v sobotní La Venostě musel kromě trati a soupeřů potýkat i s bolestivým zraněním nohy. „Mám poraněný úpon svalu nad kotníkem, měl jsem s tím potíže už v tréningu a v sobotu mi to v závodění skutečně nepomohlo. K tomu velmi silně foukalo, jet proti větru bylo mimořádně namáhavé. Proti minulému závodu jsem si ale polepšil o dvacet míst, kdyby to takhle pokračovalo, nebude to vlastně špatné. Uvidíme, jak to půjde na Kaiser Maxmilian Laufu v lednu,“ usmívá se Řezáč.

Slavia pojišťovna SPORT TEAM se momentálně nachází na 17. místě průběžného pořadí hodnocení profesionálních týmů Visma Ski Classics. Dalším podnikem, který odstartuje 11. ledna, je tradiční Kaiser Maxmilian Lauf v rakouském Seefeldu. Na závodníky a závodnice bude čekat 60 kilometrů klasickou technikou.